Results 2021 / 2022

Please Note: – Any queries regarding Fixtures, Results or League Tables should be directed to the Fixtures Secretary, Jerry Flynn e: jerryflynn74@gmail.com m: 086 189 5722. via CLUB Secretaries ONLY.

Results Key – Home Team v Away Team, Kick Off Time, Venue, Referee, Result


L.D.S.L. RESULTS – June 2022


June 22nd Wednesday


June 24th Friday

U 13 Div 3 Cup Final

  • Summerville Rvs v Star Rvs, 7pm, Portland Park, J Galvin Ass A Galvin & E Darcy, 1-3

U 14 Premier League Final

  • Regional Utd v Aisling Annacotty, 7pm, Doordoyle, M Kiely, 1-2

U 13 Premier League final

  • Pike Rvs v Caherdavin Celtic, 7pm, Pike Grounds, B Higgins, 2-5

June 21st Tuesday

U 13 Div. 3 League Final

  • Fairview Rgs B v Star Rvs, 7pm, Pearce Stadium, E Darcy, 2-3

June 20th Monday

U 12 Premier League Final

  • Pike Rvs v Mungret, 7pm, Pike Grounds, K O’Gorman, 7-1

U 12 Div 1 Cup Final

  • Pike Rvs B / Limerick v Caherconlish, 7pm, Pike Grounds/Hogan Park – OFF

U 12 Div 3 Cup Final

  • Mungret Reg C v Fairview Rgs B, 7pm, Mungret, A Galvin, Ass. P O’Brien & J Galvin, 2-3

U 14 Premier League semi – Finals

  • Pike Rvs V Regional Utd, 6.30pm, Pike Grounds, S O’Donoghue *note earlier time, 1-2 aet
  • Corbally Utd. v Aisling Annacotty, 7pm, Athlunkard, J Mac, 0-2

June 18th Saturday

U 12 Div 1 League Final

  • Fairview Rgs v Lisnagry, 1pm, Fairgreen, K Gorman, 1-0

U 12 Div 2 League Final

  • Aisling Annacotty D v Moyross Utd, 11am, Annacotty, J Mac, 1-2

U 12 Div 3 League Final

  • Pike Rvs C v Mungret Reg C, 11am, Pike Grounds, F Walsh, 1-4

June 17th Friday

U 13 Premier League Semi- Finals

  • Pike Rvs v Mungret/Reg, 7pm, Pike Grounds, B Higgins, 1-1, Pike win on pennos
  • Aisling/Annacotty v Caherdavin Celtic, 7pm, Annacotty, J Mac, 1-2

U 13 Div 2 League Final

  • Aisling/Annacotty C v Regional Utd B, 7pm, Killonan, A Galvin, 1-0

U 13 Div 3 League – Semi – Finals

  • Mungret Reg C v Fairview Rgs B, 7pm, Mungret, J Galvin, 1-2
  • Star Rvs v Summerville Rvs, 7pm, Lee Estate, M Kiely, 4-1

June 15th Wednesday

U 12 Premier League Semi – Finals

  • Pike Rvs v Regional Utd, 6.30pm, Pike Grounds, J Galvin, *note time confirmed , 3-0
  • Aisling/Annacotty v Mungret/Reg, 6.30pm, Annacotty, M Kiely, *note earlier time, 1-3

U 12 Div 1 League Semi – Finals

  • Pike Rvs v Lisnagry, 8pm, Pike Grounds, B Higgins, 0-2
  • Fairview Rgs v Regional Utd B, 7pm, Fairgreen, P O Brien, 2-1

U 12 Div 2 league – Semi – Finals

  • Aisling Annacotty D v Parkville, 8.15pm, Annacotty, M Bourke, 1-0
  • Moyross v Summerville Rvs, 7pm, Moyross, T Mannion, 4-0

U 12 Div 3 League Semi – Finals

  • Pike Rvs C v Fairview Rgs B, 8.15pm, Pike Grounds, J Galvin, 2-0
  • Mungret Reg C v Regional Utd C, 7pm, Mungret, T Meagher, 5-0

June 13th Monday

U 12 Div 2 League

  • Moyross Utd v Parkville, 7pm, Moyross, F Walsh

U 13 Premier Cup Final

  • Pike Rvs v Caherdavin Celtic, 7.30pm, Ref J Mac, Ass J Galvin, A Galvin, 1-2

U 13 Div 1 League Final

  • Fairview Rgs v Pike Rvs, 7.30pm, Fairgreen, M Kiely, 1-0

U 13 Div 2 Cup Final

  • Regional Utd B v Mungret/Reg B, 7pm, Dooradoyle AWP, Ref B Higgins Ass T Mannion, P O Brien, 1-0 aet

U 13 Div 3 Cup Semi – Final

  • Regional Utd C v Summerville, 7pm, Dooradoyle Grass, M Bourke, 3-4
  • Mungret C v Star Rvs, 7.30pm, Mungret, K Gorman, 1-2

June 11th Saturday

U 12 Premier cup Final

  • Pike Rvs v Mungret Regional, 11am, Pike Grounds, T Manning, Ass M Kiely, A Galvin, 3-0

U 12 Div 1 Cup Semi – finals

  • Regional Utd B v Caherconlish, 11am, Dooradoyle, J Mac, 0-1
  • Pike Rvs B v Limerick, 11am, Pike Grounds, P O’Brien, 2-4

U 12 Div 2 Cup Final

  • Moyross Utd v Parkville, 1pm, Moyross, M Kiely, Ass J Mac, F Walsh, 3-3 Moyross win on pennos

U 12 Div 3 Cup Semi-Final

  • Fairview Rgs B v Aisling / Annacotty E, 11am, Fairgreen, J Galvin, 5-3

U 15 Div 2 Cup Final

  • Bridge Celtic v Summerville Rvs, 11am, Bridgetown, R Conway, Ass M Bourke, B Higgins, 0-3

June 10th Friday

U 13 Premier Cup Semi – final

  • Caherdavin Celtic v Mungret/Reg, 7pm, Greenhills, M Bourke, 5-1
  • Pike Rvs v Aisling/Annacotty, 7pm, Pike Grounds, K Gorman, 3-2

U 13 Div 1 Cup Final

  • Fairview Rgs v Pike Rvs B, 7pm, Fairgreen, Ref P O Brien Ass M Kiely/J Galvin, 1-3

U 13 Div 2 Cup Semi – Finals

  • Mungret Reg B v Aisling/Annacotty C, 7.30pm, Castlemungret, E Darcy *note later time, 3-2
  • Bridge Celtic v Regional Utd B, 7pm, Bridgetown, B Higgins *note earlier time, 1-3

U 13 Div 3 Cup Q – Finals

  • Summerville Rvs v Fairview Rgs B, 7pm, Portland Pk, T Meagher, 3-3 aet 8-3
  • Mungret Reg C v Caherdavin Celtic B, 7pm, Mungret, A Galvin *note earlier time, 3-1

June 7th Tuesday

U 12 Div 3 League

  • Mungret/Reg C v Bridge Celtic B, 7pm, Mungret, P O Brien, 5-0

U13 Div 3 League

  • Pike Rvs C v Mungret Reg C, 7pm, Pike Grounds, A Galvin, 0-5

U 14 Premier League

  • Aisling Annacotty A v Regional Utd., 7pm, Killonan, B Higgins, 2-1

U 14 Div 1 League Final

  • Pike Rvs B v Regional Utd B, 7pm, Pike Grounds, E Darcy, 4-0

U 14 Div 2 League Final

  • Moyross Utd v Geraldines, 7pm, Moyross, J Galvin, 5-3

June 4th Saturday

U 15 Premier League Final

  • Pike Rvs v Regional Utd, 11.30am, Pike Grounds, B Higgins, 1-0

U 15 Div 1 League Final

  • Granville Rgs v Pike Rvs B, 10am, Glenbrook Pitch, K Gorman, 4-2

U 15 Div 2 league Final

  • Fairview R v Pike Rvs C, 12pm, Fairgreen, M Kiely, 1-3

U 13 Div 1 League Semi – Finals

  • Fairview Rgs v Corbally Utd, 10am, Fairgreen, M Bourke, 3-2
  • Pike Rvs B v Geraldines, 11am, Pike Grounds, F O Donovan, 2-1

U 13 Div 2 League Semi – finals

  • Aisling/Annacotty C v Mungret/Reg B, 10am, Killonan, K McCarthy, 3-2
  • Bridge Celtic v Regional Utd B, 10am, Bridgetown, J Mac, 0-2

U 13 Premier League

  • Pike Rvs A v Lisnagry A 10am, Pike grounds, R Conway, 1-0

U 13 Div 3 League

  • Mungret/Reg C v Fairview Rgs B, 10am, Mungret, E Darcy, 2-1

June 3rd Friday

U 14 Premier League

  • Pike Rvs A v Regional Utd A, 7pm, Pike Grounds, F O Donovan, 2-1

U 14 Div 1 League Semi – Finals

  • Newport Town v Pike Rvs B, 7pm, Newport, B Higgins, OFF
  • Caherdavin Celtic v Regional Utd B, 7pm, Greenhills, P O Brien, 1-3

U 14 Div 2 League Semi – Finals

  • Moyross Utd v Fairview Rgs B, 7.45pm, Moyross, J Mac, 1-1
  • Geraldines v Bridge Celtic, 7.45pm, Garryowen, K Gorman, 5-1

U 12 Div 2 Q – Finals

  • Geraldines v Shelbourne B, 6.15pm, Garryowen, K Gorman, 8-1
  • Carew Park v Aisling/Annacotty D, 7pm, Carew Pk, J Clancy, 0-4
  • Moyross Utd v Summerville Rvs, 6.15pm, Moyross, J Mac, 4-0
  • Parkville v Star Rvs, 7pm, Knockalsheen, M Bourke, 3-2

U 12 Div 3 Cup Q – Final

  • Bridge Celtic B v Newport Town B, 7pm, Bridgetown, R Conway, 4-2
  • Pike Rvs C v Fairview Rgs B, 7pm, Pike Grounds, T Meagher, 3-3 Pike won on Pennos
  • Regional Utd C v Mungret/Reg C, 7pm, Dooradoyle, J Galvin, 1-2

June 1st Wednesday

U 15 Premier league

  • Regional Utd A v Pike Rvs A, 7pm, Dooradoyle, R Conway, 1-3

U 15 Div 2 League semi Final

  • Pike Rvs C v Newport Town, 7pm, Pike grounds, J Mac, 2-1

U 15 Div 2 Cup Semi Final (note new fixture)

  • Summerville v Geraldines, 7pm, Portland Park, A Galvin 6-2

U 12 Div 2 League

  • Moyross Utd v Star Rvs, 6.30pm, Moyross, M Bourke, 4-0

U 12 Premier Cup Q – Finals

  • Regional Utd v Aisling/Annacotty B, 7pm, Dooradoyle, E Darcy, 2-3
  • Mungret/Reg v Shelbourne, 7pm, Mungret, P O Brien, 3-0

U 12 Div 1 Cup 1st Round

  • Newport Town v Aisling/Annacotty C, 7pm, Newport, J Galvin, 3-1
  • Caherconlish v Corbally Utd A, 7pm, Caherconlish, B Higgins, 4-1
  • Limerick v Mungret/Reg B, 7pm, Hogan Pk, J Clancy, 5-2
  • Fairview Rgs A v Caherdavin Celtic, 6.15pm, Fairgreen, K Gorman, 3-2
  • Pike Rvs B v Lisnagry, 6.30pm, Pike Grounds, F O Donovan, 2-1

L.D.S.L. RESULTS – May 2022


May 30th Monday

U 14 Premier Cup Final

  • Regional Utd v Pike Rvs, 7.45pm, Dooradoyle, F O Donovan Ass J Galvin, K Gorman, 5-2

U 14 Div 2 Cup Final

  • Moyross Utd v Corbally Utd, 7pm, Moyross, E Darcy, Ass P O Brien ,J Mac, 3-0

U 12 Div 1 League

  • Fairview Rgs A v Lisnagry A, 6.30pm, Fairgreen, R Conway, 2-1

U 12 Div 2 League

  • Carew Park v Moyross Utd, 7pm, Carew Pk, B Higgins, 1-1

U 12 Div 3 League

  • Pike Rvs C v Mungret/Reg C, 7pm, Pike Grounds, J Clancy, 4-1

U 13 Div 1 Cup Semi – Final

  • Geraldines v Pike Rvs B, 7pm, Garryowen, T Meagher, 0-8

U 13 Div 3 League

  • Regional Utd C v Caherconlish, 6.30pm, Dooradoyle, F Walsh, 1-6
  • Caherdavin Celti B v Corbally Utd B, 7pm, Greenhills, M Bourke, 2-1

May 28th Saturday

U 16 Premier League Final

  • Pike Rvs v Fairview Rgs, 10am , Pike Grounds, J Mac, 1-0

U 16 Div 1 League Final

  • Newport Town v Aisling Annacotty B, 11am , Newport, K McCormack, 3-2

U 12 Div 1 league

  • Regional Utd B v Fairview Rgs A , 10am , Dooradoyle , P O Brien,0-2
  • Corbally Utd A v Pike Rvs B , 11am , Athlunkard , J Clancy, 0-1

U 12 Div 2 League

  • Star Rvs v Parkville , 11am , Lee Estate , M Bourke, 1-6

U 12 Div 3 League

  • Regional Utd C v Aisling/Annaco E , 2.15pm , Dooradoyle AWP E Darcy , 6-1
  • Pike Rvs C v Newport Town B , 12noon , Pike grounds , Jmac, 5-0

U 13 Premier Cup Q – Finals

  • Aisling/Annacotty v Lisnagry , 11am , Annacotty , M Kiely, 5-2 aet
  • Regional Utd v Caherdavin celtic , 12.30pm , Dooradoyle AWP , E Darcy, 0-1

May 27th Friday

U 14 Premier Cup Semi – Finals

  • Pike Rvs v Corbally Utd , 7.30pm , Pike Grounds , J Mac, 1-0
  • Fairview Rgs v Regional Utd , 7.30pm , Fairgreen , K McCormack, 0-4

U 14 Div 1 Cup Final

  • Newport Town v Pike Rvs B , 7pm , Newport , Ref M Kiely, Ass E Darcy, K Gorman,0-2

U 14 Div 2 Cup Semi – Finals

  • Summerville Rvs v Corbally Utd, 7pm , Portland Pk , R Conway, OFF
  • Lisnagry v Moyross Utd , 7pm , TBC , F O Donovan, 0-3

U 12 Premier league

  • Pike Rvs v Regional Utd , 6.15pm , Pike Grounds , B Higgins, 3-1

May 25th Wednesday

U 15 Premier League Semi – Finals

  • Pike Rvs v Aisling/Annacotty , 7pm , Pike Grounds , K McCormack, 5-2
  • Regional Utd v Shelbourne , 7pm , Dooradoyle , B Higgins, 5-0

U 15 Div 1 League Semi – finals

  • Granville Rgs v Aisling/Annacotty B , 7pm , Glenbrook , J Mac, 3-0
  • Pike Rvs B v Regional Utd B , 6.30pm , Pike Grounds , M Kiely, 3-1

U 15 Div 2 League Semi – Finals

  • Summerville Rvs v Fairview Rgs , 7pm , Portland Pk , F O Donovan, 3-5

U 13 Div 3 Cup 1st Round

  • Mungret/Reg C v Aisling/Annacotty D , 7pm , Mungret , F Walsh, 7-2

U 13 Div 3 Cup Q – Finals

  • Star Rvs v Corbally Utd B , 7pm , Lee Estate , T Meagher, 3-2
  • Regional Utd C v Pike Rvs C , 6.15pm , Dooradoyle , J Galvin, 4-3

U 12 Div 1 League

  • Caherconlish v Lisnagry , 7pm , Caherconlish , R Conway, 1-4

U 12 Div 2 League

  • Moyross Utd v Aisling/Anna D , 7pm , Moyross , P O Brien, 0-4

May 23rd Monday

U 16 Premier League Semi – Finals

  • Pike Rvs v Mungret/Reg , 7pm , Pike Grounds , R Conway, 3-0
  • Fairview Rgs v Caherdavin Celtic , 7pm , Fairgreen , J Mac, 4-1

U 14 Premier League

  • Regional Utd A v Corbally Utd A , 7.30pm , Dooradoyle , K Gorman, 0-0

U 14 Div 1 League

  • Pike Rvs B v Newport Town A , 7.30pm , Pike Grounds , F O Donovan *note later time, 2-4

U 12 Premier League

  • Pike Rvs v Shelbourne , 6.15pm , Pike Grounds , F O’Donovan, 8-0

U 12 Div 1 League

  • Bridge Celtic A v Corbally Utd A , 6.30pm , Bridgetown , J Galvin, 5-3
  • Regional Utd B v Lisnagry A , 6.15pm , Dooradoyle , K Gorman, 0-0
  • Caherdavin Cel A v Caherconlish , 7pm , Greenhills , P O Brien, 2-1

U 12 Div 2 league

  • Parkville v Moyross Utd , 7pm , Knockalsheen , M Bourke, 1-3
  • Star Rvs v Carew Park , 7pm , Lee Estate , M Kiely, 7-1
  • Geraldines v Shelbourne B , 7pm , Garryowen , T Meagher, 6-1

U 12 Div 3 League

  • Bridge Celtic B v Aisling/Annac E , 7.45pm , Bridgetown , J Galvin, 2-1

May 21st Saturday

S.F.A.I. Cup U 12 Final

  • Pike Rvs v St Kevins Dublin , 2pm , Janesboro Club , 2-0

U 12 Premier League

  • Regional Utd v Mungret/Reg , 10.am , Dooradoyle , R Conway , 2-0

U 12 Div 2 League

  • Carew Park v Aisling/Anna D , 10.30pm , Carew Pk , J Clancy , 0-8
  • Geraldines v Star Rvs , 12noon , Garryowen , J Galvin ,4-1
  • Summerville Rvs v Parkville , 10.30pm , Portland Pk , M Bourke , 2-3

U 12 Div 3 League

  • Pike Rvs C v Aisling/Annaco E , 10.am , Pike Grounds , K McCarthy , 6-1
  • Newport Town B v Regional Utd C , 10.30pm , Newport , J Mac , 5-2
  • Fairview Rgs B v Bridge Celtic B , 10.am , Fairgreen , E Darcy , 4-1

U 14 Div 2 Cup Q-Finals

  • Corbally Utd B v Fairview Rgs B , 10am , Corbally , M Kiely , 2-1
  • Geraldines v Moyross Utd , 10am , Garryowen , J Galvin , 2-2 Moyross win on pennos
  • Lisnagry v Bridge Celtic , 10am , Scanlon Pk , B Higgins , 5-3

U 16 Div 1 League Semi -Finals

  • Newport Town v Granville Rgs , 12noon , Newport , J Mac , 3-1
  • Aisling/Annacotty B v Summerville Rvs , 10am , Killonan , K McCormack , 6-1

May 20th Friday

U 15 Premier Cup Final

  • Pike Rvs v Shelbourne, 6.30pm , Pike Grounds , K Gorman , Ass E Darcy R Conway, 2-0

U 15 Div 1 Cup Final

  • Granville Rgs v Pike Rvs B , 7pm , Glenbrook , J Galvin , Ass M Kiely , J Mac, 2-2 Granville win 7-6 on pennos

U 15 Div 2 Cup Q – Final

  • Pike Rvs C v Summerville Rvs , 7pm , Pike Grounds , B Higgins , 3-4

U 13 Div 1 Cup Semi – finals

  • Geraldines v Pike Rvs B , 7pm , Garryowen , T Meagher , OFF
  • Fairview Rgs A v Corbally Utd , 7pm , Fairgreen , F O Donovan , 1-0

U 13 Div 2 Q – Final

  • Lisnagry B v Mungret/Reg B , 7pm , Scanlon Pk , P O Brien , 3-4 aet

May 18th Wednesday

U 16 Premier Cup Final

  • Pike Rvs v Aisling/Annacotty , 7pm , Pike Grounds , B Higgins , Ass M Kiely/ R Conway, 3-2

U 16 Div 1 Cup Final

  • Aisling/Annacotty B v Geraldines , 7pm , Annacotty , J Mac , Ass F O Donovan/K McCormack, 5-2

U 13 Div 3 League

  • Pike Rvs C v Mungret/Reg C , 6.30pm , Pike Grounds , K McCarthy , OFF
  • Caherdavin Celtic B v Corbally Utd B , 7pm , Greenhills , M Bourke , OFF

U 12 Div 1 League

  • Lisnagry v Fairview Rgs , 7pm , Scanlon Pk , E Darcy , OFF

U 12 Div 2 League

  • Summerville Rvs v Star Rvs , 7pm , Portland Pk , J Galvin , 2-2
  • Shelbourne B v Moyross Utd , 7pm , L.P.Y.M.A. , T Mannion , 0-5

May 16th Monday

U 14 Premier Cup Q- Finals

  • Corbally Utd v Shelbourne , 7pm , Athlunkard , M Kiely , 5-0
  • Aisling/Annacotty B v Regional Utd , 7pm , Annacotty , R Conway , 2-10
  • Fairview Rgs v Aisling/Annacotty A , 7pm , Fairgreen , E Darcy , 2-0
  • Pike Rvs v Mungret/Reg , 7pm , Pike grounds , J Mac , 3-0

U 14 Div 1 Semi – Finals

  • Pike Rvs B v Caherdavin celtic , 6.30pm , Pike Grounds, J Galvin , 6-0
  • Newport Town v Regional Utd B , 7.30pm , Newport , |K Gorman , 6-2

U 12 Div 1 League

  • Caherdavin Cel A v Aisling/Annaco C , 7pm , Greenhills , F Walsh , 4-2
  • Ballynanty Rvs v Mungret/Reg B , 7pm , Shelbourne Pk , M Bourke , 2-1
  • Newport Town A v Fairview Rgs A , 6.15pm , Newport , K Gorman , 0-6
  • Corbally Utd A v Limerick Utd , 7pm , Athlunkard , P O Brien , 3-4
  • Caherconlish v Regional Utd B , 7pm , Caherconlish , B Higgins , 0-1

May 14th Saturday

U 12 Premier League

  • Pike Rvs v Aisling/Annaco A, 11am, Pike Grounds, R Conway, OFF

U 12 Div 1 League

  • Caherconlish v Lisnagry A, 3pm, Caherconlish, B Higgins, OFF
  • Aisling/Annaco C v Newport Town A, 11am, Annacotty, K McCormack, 0-0
  • Pike Rvs B v Ballynanty Rvs, 12.30pm, Pike Grounds, R Conway, OFF
  • Bridge Celtic A v Mungret/Reg B, 11am, Bridgetown, F Walsh, 4-2
  • Limerick v Regional Utd B, 1.45pm, Hogan Pk, J Clancy, 2-2

U 12 Div 2 League

  • Moyross Utd v Star Rvs, 11am, Moyross, T Mannion, OFF
  • Geraldines v Parkville, 1pm, Garryowen, F O Donovan, 1-2
  • Summerville Rvs v Aisling/Anna D, 11am, Portland Pk, E Darcy, 2-1

U 12 Div 3 League

  • Newport Town B v Bridge Celtic B, 1pm, Newport, P O Brien, 0-3
  • Regional Utd C v Pike Rvs C, 11am, Dooradoyle, K McCarthy, 0-0
  • Fairview Rgs B v Mungret/Reg C, 11am, Fairgreen, T Meagher, 2-2

U 14 Premier League

  • Aisling/Anna B v Corbally Utd A, 12.30pm, Annacotty, K McCormack, 1-3

U 14 Div 1 Cup Q – Finals

  • Regional Utd B v Aisling/Annacotty C, 12.30pm, Dooradoyle AWP, K Gorman, 8-1
  • Lisnagry v Pike Rvs B, 11am, Scanlon Pk, M Bourke, 1-2

U 14 Div 2 Cup 1st Round

  • Geraldines v Aisling/Annacotty D, 11am, Garryowen, F O Donovan, 9-2
  • Newport Town B v Fairview Rgs B, 11am, Newport, P O Brien, 0-4
  • Regional Utd C v Moyross Utd, 2.30pm, Dooradoyle AWP, K Gorman, 0-10
  • Corbally Utd B v Caherconlish, 11am, Athlunkard, J Mac, 3-1

May 13th Friday

U 14 Premier League

  • Aisling/Anna B v Corbally Utd A, 7pm, Killonan, F O Donovan, OFF *Moved to Sat. 14th.

U 14 Div 1 League

  • Pike Rvs B v Newport Town A, 7pm, Pike Grounds, J Galvin, OFF

U 15 Premier League

  • Shelbourne v Corbally Utd A, 7pm, L.P.Y.M.A., J Mac,, 1-3

U 15 Div 2 League

  • Pike Rvs C v Corbally Utd B, 7pm, Pike Grounds, K Gorman, 5-1

May 11th Wednesday


Regions Cup Final U 12

  • Pike Rvs v Regional Utd, 7pm, Pike Grounds, Ref R Conway, Asst. Ref J Mac & J Galvin, 2-0

U 15 Premier Cup Semi – Finals

  • Shelbourne v Mungret/Reg, 7pm, L.P.Y.M.A., M Kiely, 3-1
  • Corbally Utd v Pike Rvs, 7pm, Athlunkard, F O Donovan, 0-4

U 15 Div 1 Cup Semi – Finals

  • Regional B v Pike Rvs, 7pm, Dooradoyle, A Galvin, 1-2
  • Granville Rgs v Aisling/Annacotty B, 7pm, Glenbrook, K Gorman, 7-2

U 15 Div 2 Cup semi – Final

  • Bridge Celtic v Fairview Rgs, 7pm, Bridgetown, P O Brien, 5-1

U 13 Div 1 League

  • Corbally Utd A v Shelbourne, 7pm, Athlunkard, T Mannion, 8-0

U 13 Div 3 League

  • Caherdavin Celti B v Summerville Rvs, 7pm, Greenhills, M Bourke, 2-5

May 9th Monday

U 12 Premier League

  • Pike Rvs v Aisling/Annaco B, 6.15pm, Pike Grounds, Jim Clancy, 13-0

U 12 Div 1 League

  • Lisnagry A v Fairview Rgs A, 6.15pm, Scanlon Pk, E Darcy, OFF
  • Corbally Utd A v Pike Rvs B, 7pm, Athlunkard, P O Brien, OFF

U 14 Premier League

  • Fairview Rgs A v Corbally Utd A, 7pm, Fairgreen, F O Donovan, 1-3
  • Pike Rvs A v Aisling/Anna B, 7.30pm, Pike Grounds, M Bourke, 5-0

U 14 Div 2 League

  • Newport Town B v Regional Utd C, 7pm, Newport, R Conway, OFF
  • Lisnagry B v Mungret/Reg B, 7.30pm, Scanlon Pk, E Darcy, OFF

U 16 Premier cup Semi – Finals

  • Aisling/Annacotty v Corbally Utd, 7pm, Annacotty, M Monahan, 2-1
  • Regional Utd v Pike Rvs/Mungret/Reg, 7pm, Dooradoyle, B Higgins, 1-2

U 16 Div 1 Cup Semi – Finals

  • Newport v Geraldines, 7pm, Newport, M Kiely, 2-4
  • Caherconlish v Aisling/Annacotty B, 7pm, Caherconlish, J Mac, 0-2

May 7th Saturday

U 15 Premier Cup Q – Finals

  • Corbally Utd v Caherconlish , 11am , Athlunkard , J Mac , OFF
  • Shelbourne v Regional Utd , 11am , L.P.Y.M.A. , M Kiely ,6-4
  • Aisling/Annacotty A v Pike Rvs , 11am , Annacotty , A Galvin ,1-3

U 15 Div 1 Cup Q – Finals

  • Aisling/Annacotty B v Lisnagry , 11am , Killonan , M Monahan ,1-0
  • Aisling/Annacotty C v Regional Utd B , 1pm , Killonan , M Monahan ,0-3

U 15 Div 2 Cup Q – Finals

  • Bridge Celtic v Corbally Utd B , 11am , Bridgetown , B Higgins ,4-1
  • Newport v Fairview Rgs B , 11am , Newport , R Conway ,2-3

U 13 Div 1 Cup Q – Finals

Corbally Utd v Carew Pk , 1pm , Athlunkard , J Mac ,9-0
Geraldines v Shelbourne , 11am , Garryowen , K Gorman ,10-0

U 13 Div 2 League

  • Mungret/Reg B v Aisling/Annaco C , 11am , Mungret , P O Brien ,2-3

U 13 Div 2 Cup Q – Final

  • Regional Utd B v Granville Rgs , 11am , Dooradoyle , F O Donovan ,4-2

U 13 Div 3 League

  • Regional Utd C v Corbally Utd B , 1pm , Dooradoyle , F O Donovan ,7-8
  • Mungret/Reg C v Aisling/Annaco D , 12.30pm , Mungret , P O Brien ,2-1
  • Caherdavin Celti B v Pike Rvs C , 11am , Greenhills , M Bourke ,2-2

U 13 Div 3 Cup Q – Final

  • Fairview Rgs B v Caherconlish , 11am , Fairgreen , K McCarthy ,4-1

May 6th Friday

U 16 Premier Cup Q – Final

  • Pike Rvs v Mungret/Reg, 7pm, Pike Grounds, J Mac, 4-0

U 14 Premier League

  • Corbally Utd A v Mungret/Reg A, 7pm, Athlunkard, M Kiely, 7-0
  • Fairview Rgs A v Pike Rvs A, 6.30pm, Fairgreen, R Conway, *note new time, 1-5
  • Regional Utd A v Aisling/Anna B, 6.15pm, Dooradoyle, F O Donovan, 5-2

U 14 Div 1 League

  • Lisnagry A v Aisling/Annaco C, 7pm, Scanlon Pk, M Bourke, 7-4

U 14 Div 2 League

  • Caherconlish v Lisnagry B, 7pm, Caherconlish, B Higgins, 5-2
  • Regional Utd C v Bridge Celtic, 7.30pm, Dooradoyle, F O’Donovan, 1-5
  • Mungret/Reg B v Geraldines, 7pm, Mungret, J Galvin, OFF
  • Aisling/Anna D v Fairview Rgs B, 7pm, Annacotty, S O’Donoghue, 0-8

May 4th Wednesday

U 16 Premier League

  • Pike Rvs A v Corbally Utd A, 7pm, Pike Grounds, M Monahan, 3-0

U 16 Premier Cup Q – Finals

Caherdavin Celtic v Regional Utd, 7pm, Greenhills, M Bourke, 1-2
Fairview Rgs v Aisling/Annacotty A, 7pm, Fairgreen, B Higgins, 2-4

U 16 Div 1 Cup Q – Finals

  • Summerville Rvs v Caherconlish, 7pm, Portland Pk, A Galvin,, 6-6 Caherconlish on Pennos
  • Newport v Granville Rgs, 7pm, Newport, F O Donovan, 6-2
  • Shelbourne v Aisling/Annacotty B, 7pm, L.P.Y.M.A., M Kiely, 1-2

U 12 Premier League

  • Mungret/Reg v Pike Rvs, 6.15pm, Mungret, E Darcy, 1-6

U 12 Div 1 League

  • Regional Utd B v Newport Town A, 6.15pm, Dooradoyle, R Conway, 3-1
  • Ballynanty Rvs v Bridge Celtic A, 7pm, Shelbourne Pk, F Walsh, 2-3

U 12 Div 2 League

  • Parkville v Carew Park, 7pm, Knockalsheen, T Mannion, 3-0
  • Moyross Utd v Star Rvs, 7pm, Moyross, J Galvin, OFF
  • Geraldines v Summerville Rvs, 7pm, Garryowen, T Meagher, 0-0
  • Aisling/Anna D v Shelbourne B, 7pm, Annacotty, Jim Clancy, 3-0

U 12 Div 3 League

  • Mungret/Reg C v Newport Town B, 7.30pm, Mungret, P O Brien, 5-0
  • Regional Utd C v Bridge Celtic B, 7.30pm, Dooradoyle, R Conway, 1-0

May 2nd Monday Bank Holiday

U 13 Premier League

  • Aisling/Annac A v Pike Rvs A, 7pm, Annacotty, A Galvin, 3-0

U 13 Div 1 League

  • Pike Rvs B v Corbally Utd A, 6.15pm, Pike Grounds, K McCormack, 2-0

U 13 Div 3 League

  • Corbally Utd B v Caherconlish, 7pm, Athlunkard, M Kiely, 3-2
  • Star Rvs v Mungret/Reg C, 7pm, Lee Estate, J Reilly, 3-1
  • Pike Rvs C v Fairview Rgs B, 7.30pm, Pike Grounds, J Galvin, 1-4
  • Aisling/Annaco D v Summerville Rvs, 7pm, Killonan, F O Donovan, 2-5
  • Caherdavin Celti B v Regional Utd C, 7pm, Greenhills, M Bourke, 7-3

U 15 Premier League

  • Mungret/Reg A v Regional Utd A, 7pm, Castlemungret, R Conway, 1-3

L.D.S.L. RESULTS – April 2022


April 30th Saturday

U 16 Premier League

  • Fairview Rgs A v Pike Rvs A , 11am , Fairgreen , K Gorman ,0-2

U 16 Div 1 League

  • Aisling/Annacot B v Caherconlish , 11am , Killonan , K McCormack , 11-3

U 14 Premier League

  • Corbally Utd A v Pike Rvs A , 11am , Athlunkard , M Kiely ,2-2
  • Regional Utd A v Shelbourne , 12.30pm , Dooradoyle AWP , R Conway ,5-0
  • Fairview Rgs A v Aisling/Anna B , 12.30pm , Fairgreen , K Gorman ,2-0

U 14 Div 1 League

  • Pike Rvs B v Regional Utd B , 11am , Pike Grounds , M Monahan ,3-0
  • Lisnagry A v Caherdavin Cel , 11am , Scanlon Pk , J Reilly ,4-0

U 14 Div 2 league

  • Corbally Utd B v Mungret/Reg B , 12.30pm , Athlunkard , M Kiely ,9-1
  • Caherconlish v Geraldines , 11am , Caherconlish , B Higginc ,0-4
  • Regional Utd C v Lisnagry B , 2pm , Dooradoyle AWP , R Conway ,2-0
  • Summerville Rvs v Aisling/Anna D , 11am , Portland Pk , J Clancy ,9-2
  • Moyross Utd v Bridge Celtic , 11am , Moyross , P O Brien ,3-0

U 12 Premier League

  • Shelbourne v Pike Rvs , 11am , L.P.Y.M.A. , M Bourke ,OFF
  • Regional Utd v Aisling/Annaco A , 11am , Dooradoyle , A Galvin ,0-1

U 12 Div 1 League

  • Caherconlish v Newport Town A , 12.45pm , Caherconlish , B Higgins ,2-1
  • Fairview Rgs A v Limerick Utd , 2.15pm , Fairgreen , K Gorman ,2-2
  • Regional Utd B v Ballynanty Rvs , 12.30pm , Dooradoyle , A Galvin ,8-2
  • Lisnagry A v Corbally Utd A , 12.45pm , Scanlon Pk , J Reilly ,2-0
  • Aisling/Annaco C v Bridge Celtic A , 12.45pm , Annacotty , K McCormack ,3-2
  • Pike Rvs B v Mungret/Reg B , 12.45pm , Pike Grounds , F O Donovan ,OFF

U 12 Div 2 League

  • Moyross Utd v Summerville Rvs , 12.30pm , Moyross , P O Brien ,5-3
  • Aisling/Anna D v Parkville , 2pm , Annacotty , K McCormack ,3-2
  • Carew Park v Geraldines , 11am , Carew Pk , K McCarthy ,0-2
  • Shelbourne B v Star Rvs , 12.30pm , L.P.Y.M.A. , M Bourke ,2-4

U 12 Div 3 League

  • Pike Rvs C v Fairview Rgs B , 2pm , Pike Grounds , F O Donovan ,4-0
  • Mungret/Reg C v Aisling/Annaco E , 11am , Mungret , T Mannion ,7-0
  • Bridge Celtic B v Newport Town B , 11am , Bridgetown , S O Donoghue ,4-2

April 29th Friday

U 15 Premier League

  • Regional Utd A v Pike Rvs A , 7pm , Dooradoyle , K Gorman , OFF
  • Shelbourne v Corbally Utd A , 7pm , L.P.Y.M.A. , M Kiely ,OFF

U 15 Div 2 League

  • Fairview Rgs B v Bridge Celtic , 7pm , Fairgreen , K Mc Cormack , 7-2

U 13 Premier League

  • Pike Rvs A v Caherdavin Cel A , 7pm , Pike Grounds , A |Galvin ,1-0
  • Mungret/Reg A v Regional Utd A , 7pm , Mungret , R Conway ,1-0

U 13 Div 2 League

  • Aisling/Annaco C v Granville Rgs , 7pm , Killonan , J Clancy ,4-1
  • Bridge Celtic v Regional Utd B , 7pm , Bridgetown , F O Donovan ,2-2

U 13 Div 3 League

  • Caherdavin Celti B v Star Rvs , 7pm , Greenhills , M Bourke , DNF

April 27th Wednesday

U 15 Premier League

  • Corbally Utd A v Regional Utd A , 6.30pm , Athlunkard , M Kiely ,1-3
  • Mungret/Reg A v Caherconlish , 6.30pm , Castlemungret , K Gorman ,4-0

U 15 Div 1 League

  • Lisnagry v Aisling/Annacott C , 6.30pm , Scanlon Pk , M Monahan ,2-2
  • Granville Rgs v Pike Rvs B , 6.30pm , Glenbrook , B Higgins ,1-1

U 13 Premier League

  • Pike Rvs A v Regional Utd A , 6.30pm , Pike Grounds , J Galvin ,2-0
  • Caherdavin Cel A v Mungret/Reg A , 6.30pm , Greenhills , T Mannion ,3-1

U 13 Div 2 League

  • Aisling/Annaco C v Lisnagry B , 6.30pm , Dell Pitch , A Galvin ,6-0
  • Regional Utd B v Mungret/Reg B , 6.30pm , Dooradoyle , J Clancy ,1-5

U 13 Div 3 League

  • Mungret/Reg C v Caherconlish , 6.30pm , Mungret , E Darcy ,3-0
  • Corbally Utd B v Star Rvs , 6.30pm , Athlunkard , K McCarthy ,0-2
  • Aisling/Annaco D v Fairview Rgs B , 6.30pm , Killonan , J Reilly ,0-6

April 25th Monday

U 16 Div 1 League

  • Geraldines v Caherconlish , 6.30pm , Rathuard , M Monahan ,4-1
  • Summerville Rvs v Granville Rgs , 6.30pm , Portland Pk , A Galvin,1-5

U 12 Premier League

  • Shelbourne v Regional Utd , 6.30pm , L.P.Y.M.A. , M Kiely ,OFF

U 12 Div 1 League

  • Newport Town A v Ballynanty Rvs , 6.30pm , Newport , J Galvin ,7-1
  • Corbally Utd A v Caherdavin Cel A , 6.30pm , Athlunkard , M Bourke ,1-0
  • Caherconlish v Bridge Celtic A , 6.30pm , Caherconlish , B |Higgins ,2-0
  • Fairview Rgs A v Pike Rvs B , 6.30pm , Fairgreen , E Darcy ,1-2
  • Mungret/Reg B v Regional Utd B , 6.30pm , Mungret , K McCarthy ,1-5
  • Lisnagry A v Aisling/Annaco C , 6.30pm , Scanlon Pk , R Conway ,1-0

U 14 Premier League

  • Mungret/Reg A v Fairview Rgs A , 6.30pm , Castlemungret , J Reilly ,1-4
  • Corbally Utd A v Aisling/Annac A , 6.30pm , Athlunkard , P O Brien ,2-1
  • Pike Rvs A v Shelbourne , 6.30pm , Pike Grounds , F O Donovan ,2-0

U 14 Div 2 League

  • Regional Utd C v Bridge Celtic , 6.30pm , Dooradoyle , J Reilly , OFF

April 23rd Saturday

U 15 Premier League

  • Regional Utd A v Caherconlish , 12.30pm , Dooradoyle AWP , M Kiely, 6-0
  • Pike Rvs A v Corbally Utd A , 11am , Pike Grounds ,B Higgins, 3-1
  • Shelbourne v Aisling/Annco A , 11am , L.P.Y.M.A. ,M Monahan, 1-3

U 15 Div 1 League

  • Pike Rvs B v Aisling/Annacott C , 12.30pm , Pike Grounds ,B Higgins, 7-1
  • Regional Utd B v Granville Rgs , 2pm , Dooradoyle AWP ,M Kiely, 0-2

U 15 Div 2 League

  • Newport Town v Summerville Rvs , 2.15pm , Newport , J Galvin *note later time, 2-2
  • Geraldines v Fairview Rgs B , 11am , Garryowen ,J Rooney, 2-3

U 13 Premier League

  • Aisling/Annac A v Regional Utd A , 11am , Annacotty ,S O’Donoghue, 1-4

U 13 Div 1 League

  • Geraldines v Shelbourne , 12.30pm , Garryowen ,J Rooney, 11-1
  • Fairview Rgs A v Corbally Utd A , 11am , Fairgreen , T Meagher, 0-0

U 13 Div 2 League

  • Mungret/Reg B v Granville Rgs , 11am , Mungret , T Mannion, 2-0
  • Bridge Celtic v Aisling/Annaco C , 11am , Bridgetown ,P O’Brien, 1-4
  • Regional Utd B v Lisnagry B , 11am , Dooradoyle ,F O’Donovan, 2-3

U 13 Div 3 League

  • Star Rvs v Caherconlish , 11am , Lee Estate ,J Galvin, 7-0
  • Pike Rvs C v Summerville Rvs , 2pm , Pike Grounds ,B Higgins, 2-3
  • Regional Utd C v Aisling/Annaco D , 12.30pm , Dooradoyle ,F O’Donovan, 5-4

April 20th Wednesday

U 16 Premier League

  • Pike Rvs A v Aisling/Anna A , 6.30pm , Pike Grounds , M Monahan, 4-1
  • Caherdavin Cel A v Mungret/Reg A , 6.30pm , Greenhills ,K McCormack, 4-1

U 16 Div 1 League

  • Caherconlish v Shelbourne , 6.30pm , Caherconlish ,B Higgins, 4-4
  • Summerville Rvs v Newport Town , 6.30pm , Portland Pk , P O’Brien, 0-6

U 13 Premier League

  • Regional Utd A v Caherdavin Cel A , 6.30pm , Dooradoyle ,A Galvin, 0-1
  • Mungret/Reg A v Lianagry A , 6.30pm , Mungret ,R Conway, 4-1

U 13 Div 1 League

  • Geraldines v Fairview Rgs A , 6.30pm , Garryowen ,T Meagher, 3-4
  • Carew Park v Pike Rvs B , 6.30pm , Carew Park ,J Clancy, 0-9

U 13 Div 2 League

  • Granville Rgs v Regional Utd B , 6.30pm , Glenbrook , K McCarthy, 1-1
  • Bridge Celtic v Lisnagry B , 6.30pm , Birdhill ,M Kiely, 2-1

U 13 Div 3 League

  • Fairview Rgs B v Caherconlish , 6.30pm , Fairgreen ,T Mannion, 2-0
  • Aisling/Annaco D v Corbally Utd B , 6.30pm , Killonan ,E Darcy, 2-3

April 18th Easter Monday

U 12 premier League/cup Final

  • Pike Rvs v Aisling/Annacotty , 7pm, Pike Grounds, F O Donovan , 2-1

U 12 Premier Shield Final

  • Shelbourne v Aisling / Annaco B, 6.30pm , LPYMA , E Darcy ,2-1

U 12 Div 1 Shield Final

  • Pike Rvs v Limerick , 6.30pm , Pike Grounds , J Galvin ,3-2

U 12 Div 2 League/Cup final

  • Aisling/Annacotty C v Moyross Utd , 6.30pm , Annacotty , P O Brien ,0-1

U 12 Div 2 Shield Final

  • Geraldines v Summerville Rvs , 6.30pm , Garryowen , T Meagher ,2-4

U 12 Div 3 Shield Final

  • Regional Utd C v Fairview Rgs B , 6.30pm , Dooradoyle , K McCarthy ,2-4

U 14 Premier League

  • Fairview Rgs A v Regional Utd A , 6.30pm , Fairgreen , A Galvin ,1-1
  • Aisling/Annacotty B v Shelbourne , 6.30pm , Killonan , S O Donoghue ,2-2
  • Mungret/Reg A v Aisling/Annac A , 6.30pm , Castlemungret , D Power ,0-3

U 14 Div 1 league

  • Caherdavin Cel v Newport Town A , 6.30pm , Greenhills , M Bourke ,3-6

April 16th Saturday Easter

U 16 Premier League

  • Fairview Rgs A v Corbally Utd A , 11am , Fairgreen , F O Donovan ,4-2
  • Regional Utd A v Pike Rvs A , 2.30pm , Dooradoyle AWP , K Gorman ,0-12

U 16 Div 1 League

  • Shelbourne v Granville Rgs , 11am , L.P.Y.M.A. , J Mac ,2-6
  • Geraldines v Caherconlish , 11am , Rathuard , D Power , OFF

U 14 premier League

  • Pike Rvs A v Mungret/Reg A , 2.30pm , Pike Grounds , K McCormack ,OFF
  • Shelbourne v Fairview Rgs A , 12.30pm , L.P.Y.M.A. , J Mac ,OFF
  • Aisling/Annac A v Aisling/Anna B , 12.30pm , Killonan , B Higgins ,12-2

U 14 Div 1 League

  • Regional Utd B v Lisnagry A , 11am , Dooradoyle , P O Brien ,2-0

U 14 Div 2 League/Cup Final

  • Geraldines v Bridge celtic , 11am , Garryowen , A Galvin ,3-2

U 14 Div 2 League

  • Summerville Rvs v Corbally Utd B , 11am , Portland Pk , J Clancy ,2-4
  • Caherconlish v Moyross Utd , 11am , Caherconlish , M Bourke ,OFF
  • Fairview Rgs B v Newport Town B , 12.30pm , Fairgreen , F O Donovan ,OFF

U 12 Premier League

  • Regional Utd v Aisling/Annaco B , 12.45pm , Dooradoyle , P O Brien ,1-0
  • Aisling/Annaco A v Mungret/Reg , 11am , Annacotty , J Galvin ,4-1

U 12 Div 1 League

  • Caherconlish v Aisling/Annaco C , 12.30pm , Caherconlish , M Bourke ,3-1
  • Pike Rvs B v Newport Town A , 1pm , Pike Grounds , K McCormack ,4-0
  • Mungret/Reg B v Limerick , 1pm , Mungret , T Mannion ,1-3

U 12 Div 2 League

  • Summerville Rvs v Moyross Utd , 12.30pm , Portland Pk , T Meagher ,2-2
  • Aisling/Anna D v Geraldines , 12.30pm , Annacotty , E Darcy ,2-0
  • Shelbourne B v Carew Park , 2.15pm , L.P.Y.M.A. , J Mac ,0-1
  • Parkville v Star Rvs , 11am , Knockalsheen , T Mannion ,4-1

U 12 Div 3 League

  • Fairview Rgs B v Regional Utd C , 2.15pm , Fairgreen , F O Donovan ,2-1
  • Aisling/Annac0 E v Newport Town B , 2pm , Annacotty , E Darcy ,4-3

April 15th Good Friday

U 12 Div 1 League/Cup Final

  • Fairview Rgs v Lisnagry , 6.30pm , Fairgreen , K McCormack , 1-1, Lisnagry win on pennos

U 12 Div 3 League/Cup Final

  • Mungret/Reg C v Bridge Celtic B , 6.30pm , Mungret , T Mannion ,2-0

U 14 Div 1 League/Cup Final

  • Caherdavin Cel v Newport , 6.30pm , Greenhills , J Mac ,2-3

U 13 Div 3 League *note these are new fixtures here

  • *Summerville Rvs v Star Rvs , 6.30pm , Portland Pk , K McCarthy ,2-3
  • *Pike Rvs C v Aisling/Annaco D , 6.30pm , Pike grounds , E Darcy ,0-3
  • *Caherconlish v Regional Utd C , 6.30pm , Caherconlish , B Higgins , 6-2

April 13th Wednesday

U 13 Div 2 League/cup Final

  • Regional Utd B v Aisling/Annacotty C , 6.30pm , Dooradoyle , R Conway ,7-0

U 13 Premier League

  • Caherdavin Cel A v Aisling/Annac A , 6.30pm , Greenhills , M Bourke ,1-3
  • Mungret/Reg A v Pike Rvs A , 6.30pm , Mungret , P O Brien ,0-0

U 13 Div 1 League

Geraldines v Pike Rvs B , 6.30pm , Garryowen , T Meagher ,2-4

U 13 Div 3 league

  • Summerville Rvs v Caherconlish , 6.30pm , Portland Pk , J Clancy ,2-4

U 15 Premier League

  • Shelbourne v Pike Rvs A , 6.30pm , L.P.Y.M.A. , M Kiely ,1-4
  • Aisling/Annco A v Regional Utd A , 6.30pm , Annacotty , M Monahan ,2-1
  • Caherconlish v Corbally Utd A , 6.30pm , Caherconlish , B Higgins ,3-1

U 15 Div 1 League

  • Pike Rvs B v Lisnagry , 6.30pm , Pike Grounds , A Galvin ,7-0
  • Granville Rgs v Aisling/Annacott B , 6.30pm , Glenbrook , K McCormack ,3-1

April 11th Monday

U 12 Premier League Cup Q -Final

  • Pike Rvs v Shelbourne , 6.30pm , Pike Grounds , K McCormack ,10-2

U 12 Premier League Cup Semi final

  • Aisling/Annacotty v Mungret/Reg , 6.30pm , Annacotty , K McCarthy ,2-1

U 12 Premier League Shield Semi – final

  • Regional Utd v Aisling/Annacotty B , 6.30pm , Dooradoyle , F O Donovan ,0-1

U 12 Div 1 League

  • Bridge Celtic A v Limerick , 6.30pm , Bridgetown , T Mannion ,1-3
  • Lisnagry A v Caherdavin Cel A , 6.30pm , Scanlon Pk , J Galvin ,2-1
  • Fairview Rgs A v Aisling/Annaco C , 6.30pm , Fairgreen , T Meagher ,6-3

U 14 Div 1 League Cup semi – final

  • Newport v Regional utd B , 6.30pm , Newport , M Kiely ,3-2

U 14 Premier League

  • Aisling/Annac A v Pike Rvs A , 6.30pm , Dell Pitch , R Conway ,1-3
  • Mungret/Reg A v Regional Utd A , 6.30pm , Castlemungret , A Galvin ,1-4
  • Corbally Utd A v Fairview Rgs A , 6.30pm , Athlunkard , D Power ,2-1

U 14 Div 2 League

  • Caherconlish v Lisnagry B , 6.30pm , Caherconlish , P O Brien ,OFF

U 16 Premier League

  • Caherdavin Cel A v Regional Utd A , 6.30pm , Greenhills , M Bourke ,4-1
  • Aisling/Anna A v Mungret/Reg A , 6.30pm , Killonan , B Higgins ,2-1

U 16 Div 1 League

  • Granville Rgs v Aisling/Annacot B , 6.30pm , Glenbrook , J Mac ,2-3
  • Geraldines v Newport Town , 6.30pm , Rathuard , M Monahan ,0-3

April 9th Saturday

U 15 Premier League

  • Aisling/Annco A v Caherconlish , 11am , Annacotty , M Monahan ,5-3

U 15 Div 1 League/Cup Final

  • Granville Rgs v Pike Rvs B , 11am , Glenbrook , R Conway ,2-1

U 13 Div 1 League/Cup Final

  • Pike Rvs B v Geraldines , 1pm , Pike Grounds , J Mac ,2-1

U 13 Div 2 League/Cup Final

  • Regional Utd B v Aisling/Annacotty C , 11am , Dooradoyle , S O Donoghue , OFF

U 15 Div 1 League

  • Lisnagry v Regional Utd B , 11am , Scanlon Pk , P O Brien ,2-6
  • Aisling/Annacott C v Aisling/Annacott B , 12.30pm , Killonan , M Monahan ,2-2

U 15 Div 2 League

  • Pike Rvs C v Newport Town , 2.30pm , Pike Grounds , J Mac ,2-2
  • Geraldines v Corbally Utd B , 11am , Garryowen , T Meagher ,5-2
  • Fairview Rgs B v Summerville Rvs , 11am , Fairgreen , B Higgins ,0-3

U 13 Premier League

  • Lisnagry A v Regional Utd A , 12.30pm , Scanlon Pk , P O Brien ,4-4

U 13 Div 1 League

  • Shelbourne v Fairview Rgs A , 11am , L.P.Y.M.A. , T Mannion ,0-9
  • Corbally Utd A v Carew Park , 11am , Athlunkard , K McCormack , *note new earlier time, 7-0

U 13 Div 2 league

  • Bridge Celtic v Mungret/Reg B , 11am , Bridgetown , E Darcy ,3-2

U 13 Div 3 League

  • Summerville Rgs v Fairview Rgs B , 11am , Portland Pk , Jim Clancy ,0-3
  • Caherconlish v Mungret/Reg C , 11am , Caherconlish , K Gorman ,0-3
  • Aisling/Annaco D v Corbally Utd B , 11am , Killonan , A Galvin ,OFF
  • Star Rvs v Caherdavin Celti B , 11am , Lee Estate , M Kiely ,5-1
  • Regional Utd C v Pike Rvs C , 12 noon , Dooradoyle , S O Donoghue , *note new earlier time, 1-7

April 8th Friday

U 14 Premier League

  • Regional Utd A v Aisling/Annac A , 6.30pm , Dooradoyle , K McCormack ,5-0
  • Shelbourne v Pike Rvs A , 6.30pm , L.P.Y.M.A. , M Monahan ,1-7

U 14 Div 1 League

  • Pike Rvs B v Aisling/Annaco C , 6.30pm , Pike Grounds , Jim Clancy ,1-0
  • Caherdavin Cel v Regional Utd B , 6.30pm , Greenhills , K Gorman ,1-8

U 14 Div 2 league

  • Newport Town B v Bridge Celtic , 6.30pm , Newport , F O Donovan ,1-8
  • Summerville Rvs v Moyross Utd , 6.30pm , Portland Pk , K McCarthy ,0-3
  • Caherconlish v Fairview Rgs B , 6.30pm , Caherconlish , A Galvin ,1-2

U 12 Div 2 league

  • Parkville v Shelbourne B , 6.30pm , Knockalsheen , M Kiely ,2-1
  • Moyross Utd v Geraldines , 6.30pm , Moyross , J Mac ,4-2
  • Aisling/Anna D v Star Rvs , 6.30pm , Annacotty , E Darcy ,5-0
  • Carew Park v Summerville Rvs , 6.30pm , Carew Pk , P O Brien ,0-4

April 6th Wednesday

U 15 Premier League

  • Corbally Utd A v Caherconlish , 6.15pm , Athlunkard , J Mac ,2-2
  • Aisling/Annco A v Mungret/Reg A , 6.15pm , Annacotty , M Kiely ,7-1
  • Regional Utd A v Shelbourne , 6.15pm , Dooradoyle , A Galvin ,3-2

U 13 Premier League

  • Lisnagry A v Aisling/Annacotty , 6.15pm , Scanlon Pk , J Galvin ,0-1

U 13 Div 3 League

  • Summerville Rvs v Regional Utd C , 6.15pm , Portland Pk , P O Brien ,3-2
  • Fairview Rgs B v Corbally Utd B , 6.15pm , Fairgreen , S O Donoghue ,4-3
  • Pike Rvs C v Star Rvs , 6.15pm , Pike Grounds , Jim Clancy ,1-2
  • Caherconlish v Aisling/Annaco D , 6.15pm , Caherconlish , B Higgins ,1-3
  • Mungret/Reg C v Caherdavin Celti B , 6.15pm , Mungret , F O’Donovan ,7-0

April 4th Monday

U 14 Premier League

  • Regional Utd A v Pike Rvs A , 6.15pm , Dooradoyle , F O Donovan ,1-1
  • Aisling/Anna B v Mungret/Reg A , 6.15pm , Dell Pitch , A Galvin ,0-9
  • Aisling/Annac A v Shelbourne , 6.15pm , Killonan , B Higgins ,3-1

U 14 Div 1 League/cup Q final

  • Pike Rvs B v Newport Town A , 6.15pm , Pike grounds , D Power ,1-2

U 14 Div 2 League/Cup Q Final

  • Summerville Rvs v Bridge celtic , 6.15pm , Portland Pk , J Reilly ,0-6

U 14 Div 2 League

  • Geraldines v Corbally Utd B , 6.15pm , Garryowen , T Meagher ,8-0

U 16 Premier League

  • Mungret/Reg A v Pike Rvs A , 6.15pm , Castlemungret , K Gorman ,1-4
  • Corbally Utd A v Caherdavin Cel A , 6.15pm , Athlunkard , J Mac ,2-2
  • Aisling/Anna A v Regional Utd A , 6.15pm , Annacotty , M Monahan ,8-2

U 16 Div 1 League

  • Granville Rgs v Caherconlish , 6.15pm , Glenbrook , K McCormack ,OFF
  • Shelbourne v Newport Town , 6.15pm , L.P.Y.M.A. , R Conway ,0-4

April 2nd Saturday

U 16 Premier League

  • Corbally Utd A v Aisling/Anna A , 11am , Athlunkard , D Power, 0-7
  • Regional Utd A v Fairview Rgs A , 12.30pm , Dooradoyle AWP , M Monahan, 0-2
  • Pike Rvs A v Caherdavin Cel A , 11am , Pike Grounds , *note new time, A Galvin, 2-0

U 16 Div 1 League

  • Granville Rgs v Geraldines , 11am , Glenbrook , K McCormack, 1-2
  • Caherconlish v Summerville Rvs , 11am , Caherconlish , M Kiely, 1-10
  • Aisling/Annacot B v Shelbourne , 11am , Killonan , S O’Donoghue, 3-0

U 14 Premier League

  • Shelbourne v Corbally Utd A , 11am , L.P.Y.M.A. , J Mac, 0-2

U 14 Div 1 League

  • Regional Utd B v Newport Town A , 11am , Dooradoyle , M Bourke, 0-1

U 14 Div 2 League/Cup Q – Finals

  • Geraldines v Lisnagry B , Garryowen, 12.30pm , T Meagher, 0-0 Dines win on Pennos

U 14 Div 2 League

  • Moyross Utd v Aisling/Anna D , 11am , Moyross , J Reilly, 7-0

U 12 Premier League

  • Aisling/Annaco A v Regional Utd , 11am , Annacotty , P O’Brien, 1-0
  • Aisling/Annaco B v Shelbourne , 12.30pm , Annacotty , P O’Brien, 7-1

U 12 Div 1 Shield Semi – Finals

  • Aisling/Annacotty C v Bridge celtic/Limerick , 2pm , Annacotty , F O’Donovan, 1-2
  • Pike Rvs B v Newport Town , 1pm, Pike grounds , *note earlier new time, B Higgins, 2-0

U 12 Div 1 league

  • Mungret/Reg B v Caherdavin Cel A , 12.30pm , Mungret , *note new time, T Mannion, 1-4
  • Ballynanty Rvs v Corbally Utd A , 11am , Shelbourne Pk , K McCarthy, 2-1

U 12 Div 2 League

  • Star Rvs v Geraldines , 12.30pm , Lee Estate , K McCarthy *note new time, 3-0
  • Moyross Utd v Shelbourne B , 12.30pm , Moyross , *note new time, J Reilly, 6-2

U 12 Div 3 League

  • Bridge Celtic B v Pike Rvs C , 11am , Bridgetown , E Darcy, 1-4
  • Mungret/Reg C v Regional Utd C , 11am , Mungret , *note new time, R Conway, 8-1
  • Aisling/Annaco E v Fairview Rgs B , 3.30pm , Annacotty , F O’Donovan, 3-8

April 1st Friday

U 15 Premier League

  • Caherconlish v Pike Rvs A , 6.15pm , Caherconlish , S O’Donoghue , 0-9
  • Corbally Utd A v Mungret/Reg A , 6.15pm , Athlunkard , J Mac , 2-2

U 15 Div 1 League

  • Pike Rvs B v Regional Utd B , 6.15pm , Pike Grounds , M Monahan , OFF

U 15 Div 2 League

  • Bridge Celtic v Pike Rvs C , 6.15pm , Bridgetown , F O Donovan , 0-2
  • Corbally Utd B v Newport Town , 6.15pm , Athlunkard , M Kiely , 2-6
  • Summerville v Geraldines, 6.15pm, Portland Park, R Conway, 3-0