L.D.S.L. Cup Results 2021 / 2022


L.D.S.L. RESULTS – June 2022


June 24th Friday

U 13 Div 3 Cup Final

  • Summerville Rvs v Star Rvs, 7pm, Portland Park, J Galvin Ass A Galvin & E Darcy, 1-3

June 20th Monday

U 12 Div 1 Cup Final

  • Pike Rvs B / Limerick v Caherconlish, 7pm, Pike Grounds/Hogan Park – OFF

U 12 Div 3 Cup Final

  • Mungret Reg C v Fairview Rgs B, 7pm, Mungret, A Galvin, Ass. P O’Brien & J Galvin, 2-3

June 13th Monday

U 13 Premier Cup Final

  • Pike Rvs v Caherdavin Celtic, 7.30pm, Ref J Mac, Ass J Galvin, A Galvin, 1-2

U 13 Div 2 Cup Final

  • Regional Utd B v Mungret/Reg B, 7pm, Dooradoyle AWP, Ref B Higgins Ass T Mannion, P O Brien, 1-0 aet

U 13 Div 3 Cup Semi – Final

  • Regional Utd C v Summerville, 7pm, Dooradoyle Grass, M Bourke, 3-4
  • Mungret C v Star Rvs, 7.30pm, Mungret, K Gorman, 1-2

June 11th Saturday

U 12 Premier cup Final

  • Pike Rvs v Mungret Regional, 11am, Pike Grounds, T Manning, Ass M Kiely, A Galvin, 3-0

U 12 Div 1 Cup Semi – finals

  • Regional Utd B v Caherconlish, 11am, Dooradoyle, J Mac, 0-1
  • Pike Rvs B v Limerick, 11am, Pike Grounds, P O’Brien, 2-4

U 12 Div 2 Cup Final

  • Moyross Utd v Parkville, 1pm, Moyross, M Kiely, Ass J Mac, F Walsh, 3-3 Moyross win on pennos

U 12 Div 3 Cup Semi-Final

  • Fairview Rgs B v Aisling / Annacotty E, 11am, Fairgreen, J Galvin, 5-3

U 15 Div 2 Cup Final

  • Bridge Celtic v Summerville Rvs, 11am, Bridgetown, R Conway, Ass M Bourke, B Higgins, 0-3

June 10th Friday

U 13 Premier Cup Semi – final

  • Caherdavin Celtic v Mungret/Reg, 7pm, Greenhills, M Bourke, 5-1
  • Pike Rvs v Aisling/Annacotty, 7pm, Pike Grounds, K Gorman, 3-2

U 13 Div 1 Cup Final

  • Fairview Rgs v Pike Rvs B, 7pm, Fairgreen, Ref P O Brien Ass M Kiely/J Galvin, 1-3

U 13 Div 2 Cup Semi – Finals

  • Mungret Reg B v Aisling/Annacotty C, 7.30pm, Castlemungret, E Darcy *note later time, 3-2
  • Bridge Celtic v Regional Utd B, 7pm, Bridgetown, B Higgins *note earlier time, 1-3

U 13 Div 3 Cup Q – Finals

  • Summerville Rvs v Fairview Rgs B, 7pm, Portland Pk, T Meagher, 3-3 aet 8-3
  • Mungret Reg C v Caherdavin Celtic B, 7pm, Mungret, A Galvin *note earlier time, 3-1

June 8th Wednesday

U 12 Premier Cup Semi – Finals

  • Mungret/Reg v Aisling/Annacotty A, 7pm, Mungret, S O Donoghue, 2-1
  • Pike Rvs v AislingAnnacotty B, 7pm, Pike Grounds, A Galvin, 5-0

U 12 Div 1 Cup Q – Finals

  • Caherconlish v Ballynanty Rvs, 7pm, Caherconlish, B Higgins, 3-2
  • Bridge Celtic v Pike Rvs B, 6.30pm, Bridgetown, T Mannion, 0-5
  • Newport v Regional Utd B, 7pm, Newport, F O Donovan, 2-5
  • Fairview Rgs v Limerick, 7.45pm, Fairgreen, E Darcy, 2-4

U 12 Div 2 Cup Semi – Finals

  • Parkville v Geraldines 7pm, Knockalsheen, M Kiely, 6-1
  • Moyross Utd v Aisling/Annacotty D, 7pm, Moyross, M Bourke, 2-2, Moyross win 3-2 aet

U 12 Div 3 Cup Q – Final

  • Pike Rvs C v Fairview Rgs B, 7pm, Pike Grounds, T Meagher, 0-1

U 12 Div 3 Cup Semi – Finals

  • Pike Rvs C/Fairview Rgs B v Aisling/Annacotty E, 6.30pm, Pike Grounds/Fairgreen, J Clancy, OFF
  • Bridge Celtic B v Mungret/Reg C, 7.45pm, Bridgetown, T Mannion, 1-5

June 3rd Friday

U 12 Div 2 Cup Q – Finals

  • Geraldines v Shelbourne B, 6.15pm, Garryowen, K Gorman, 8-1
  • Carew Park v Aisling/Annacotty D, 7pm, Carew Pk, J Clancy, 0-4
  • Moyross Utd v Summerville Rvs, 6.15pm, Moyross, J Mac, 4-0
  • Parkville v Star Rvs, 7pm, Knockalsheen, M Bourke, 3-2

U 12 Div 3 Cup Q – Final

  • Bridge Celtic B v Newport Town B, 7pm, Bridgetown, R Conway, 4-2
  • Pike Rvs C v Fairview Rgs B, 7pm, Pike Grounds, T Meagher, 3-3 Pike won on Pennos
  • Regional Utd C v Mungret/Reg C, 7pm, Dooradoyle, J Galvin, 1-2

June 1st Wednesday

U 15 Div 2 Cup Semi Final (note new fixture)

  • Summerville v Geraldines, 7pm, Portland Park, A Galvin 6-2

U 12 Premier Cup Q – Finals

  • Regional Utd v Aisling/Annacotty B, 7pm, Dooradoyle, E Darcy, 2-3
  • Mungret/Reg v Shelbourne, 7pm, Mungret, P O Brien, 3-0

U 12 Div 1 Cup 1st Round

  • Newport Town v Aisling/Annacotty C, 7pm, Newport, J Galvin, 3-1
  • Caherconlish v Corbally Utd A, 7pm, Caherconlish, B Higgins, 4-1
  • Limerick v Mungret/Reg B, 7pm, Hogan Pk, J Clancy, 5-2
  • Fairview Rgs A v Caherdavin Celtic, 6.15pm, Fairgreen, K Gorman, 3-2
  • Pike Rvs B v Lisnagry, 6.30pm, Pike Grounds, F O Donovan, 2-1

May 30th Monday

U 14 Premier Cup Final

  • Regional Utd v Pike Rvs, 7.45pm, Dooradoyle, F O Donovan Ass J Galvin, K Gorman, 5-2

U 14 Div 2 Cup Final

  • Moyross Utd v Corbally Utd, 7pm, Moyross, E Darcy, Ass P O Brien ,J Mac, 3-0

U 13 Div 1 Cup Semi – Final

  • Geraldines v Pike Rvs B, 7pm, Garryowen, T Meagher, 0-8

May 28th Saturday

U 13 Premier Cup Q – Finals

  • Aisling/Annacotty v Lisnagry , 11am , Annacotty , M Kiely, 5-2 aet
  • Regional Utd v Caherdavin celtic , 12.30pm , Dooradoyle AWP , E Darcy, 0-1

May 27th Friday

U 14 Premier Cup Semi – Finals

  • Pike Rvs v Corbally Utd , 7.30pm , Pike Grounds , J Mac, 1-0
  • Fairview Rgs v Regional Utd , 7.30pm , Fairgreen , K McCormack, 0-4

U 14 Div 1 Cup Final

  • Newport Town v Pike Rvs B , 7pm , Newport , Ref M Kiely, Ass E Darcy, K Gorman,0-2

U 14 Div 2 Cup Semi – Finals

  • Summerville Rvs v Corbally Utd, 7pm , Portland Pk , R Conway, OFF
  • Lisnagry v Moyross Utd , 7pm , TBC , F O Donovan, 0-3

May 21st Saturday

U 14 Div 2 Cup Q-Finals

  • Corbally Utd B v Fairview Rgs B , 10am , Corbally , M Kiely , 2-1
  • Geraldines v Moyross Utd , 10am , Garryowen , J Galvin , 2-2 Moyross win on pennos
  • Lisnagry v Bridge Celtic , 10am , Scanlon Pk , B Higgins , 5-3

May 20th Friday

U 15 Premier Cup Final

  • Pike Rvs v Shelbourne, 6.30pm , Pike Grounds , K Gorman , Ass E Darcy R Conway, 2-0

U 15 Div 1 Cup Final

  • Granville Rgs v Pike Rvs B , 7pm , Glenbrook , J Galvin , Ass M Kiely , J Mac, 2-2 Granville win 7-6 on pennos

U 15 Div 2 Cup Q – Final

  • Pike Rvs C v Summerville Rvs , 7pm , Pike Grounds , B Higgins , 3-4

U 13 Div 1 Cup Semi – finals

  • Geraldines v Pike Rvs B , 7pm , Garryowen , T Meagher , OFF
  • Fairview Rgs A v Corbally Utd , 7pm , Fairgreen , F O Donovan , 1-0

U 13 Div 2 Q – Final

  • Lisnagry B v Mungret/Reg B , 7pm , Scanlon Pk , P O Brien , 3-4 aet

May 18th Wednesday

U 16 Premier Cup Final

  • Pike Rvs v Aisling/Annacotty , 7pm , Pike Grounds , B Higgins , Ass M Kiely/ R Conway, 3-2

U 16 Div 1 Cup Final

  • Aisling/Annacotty B v Geraldines , 7pm , Annacotty , J Mac , Ass F O Donovan/K McCormack, 5-2

May 16th Monday

U 14 Premier Cup Q- Finals

  • Corbally Utd v Shelbourne , 7pm , Athlunkard , M Kiely , 5-0
  • Aisling/Annacotty B v Regional Utd , 7pm , Annacotty , R Conway , 2-10
  • Fairview Rgs v Aisling/Annacotty A , 7pm , Fairgreen , E Darcy , 2-0
  • Pike Rvs v Mungret/Reg , 7pm , Pike grounds , J Mac , 3-0

U 14 Div 1 Semi – Finals

  • Pike Rvs B v Caherdavin celtic , 6.30pm , Pike Grounds, J Galvin , 6-0
  • Newport Town v Regional Utd B , 7.30pm , Newport , K Gorman , 6-2

May 14th Saturday

U 14 Div 1 Cup Q – Finals

  • Regional Utd B v Aisling/Annacotty C, 12.30pm, Dooradoyle AWP, K Gorman, 8-1
  • Lisnagry v Pike Rvs B, 11am, Scanlon Pk, M Bourke, 1-2

U 14 Div 2 Cup 1st Round

  • Geraldines v Aisling/Annacotty D, 11am, Garryowen, F O Donovan, 9-2
  • Newport Town B v Fairview Rgs B, 11am, Newport, P O Brien, 0-4
  • Regional Utd C v Moyross Utd, 2.30pm, Dooradoyle AWP, K Gorman, 0-10
  • Corbally Utd B v Caherconlish, 11am, Athlunkard, J Mac, 3-1

May 11th Wednesday

U 15 Premier Cup Semi – Finals

  • Shelbourne v Mungret/Reg, 7pm, L.P.Y.M.A., M Kiely, 3-1
  • Corbally Utd v Pike Rvs, 7pm, Athlunkard, F O Donovan, 0-4

U 15 Div 1 Cup Semi – Finals

  • Regional B v Pike Rvs, 7pm, Dooradoyle, A Galvin, 1-2
  • Granville Rgs v Aisling/Annacotty B, 7pm, Glenbrook, K Gorman, 7-2

U 15 Div 2 Cup semi – Final

  • Bridge Celtic v Fairview Rgs, 7pm, Bridgetown, P O Brien, 5-1

May 9th Monday

U 16 Premier cup Semi – Finals

  • Aisling/Annacotty v Corbally Utd, 7pm, Annacotty, M Monahan, 2-1
  • Regional Utd v Pike Rvs/Mungret/Reg, 7pm, Dooradoyle, B Higgins, 1-2

U 16 Div 1 Cup Semi – Finals

  • Newport v Geraldines, 7pm, Newport, M Kiely, 2-4
  • Caherconlish v Aisling/Annacotty B, 7pm, Caherconlish, J Mac, 0-2

May 7th Saturday

U 15 Premier Cup Q – Finals

  • Corbally Utd v Caherconlish , 11am , Athlunkard , J Mac , OFF
  • Shelbourne v Regional Utd , 11am , L.P.Y.M.A. , M Kiely ,6-4
  • Aisling/Annacotty A v Pike Rvs , 11am , Annacotty , A Galvin ,1-3

U 15 Div 1 Cup Q – Finals

  • Aisling/Annacotty B v Lisnagry , 11am , Killonan , M Monahan ,1-0
  • Aisling/Annacotty C v Regional Utd B , 1pm , Killonan , M Monahan ,0-3

U 15 Div 2 Cup Q – Finals

  • Bridge Celtic v Corbally Utd B , 11am , Bridgetown , B Higgins ,4-1
  • Newport v Fairview Rgs B , 11am , Newport , R Conway ,2-3

U 13 Div 1 Cup Q – Finals

Corbally Utd v Carew Pk , 1pm , Athlunkard , J Mac ,9-0
Geraldines v Shelbourne , 11am , Garryowen , K Gorman ,10-0

U 13 Div 2 Cup Q – Final

  • Regional Utd B v Granville Rgs , 11am , Dooradoyle , F O Donovan ,4-2

U 13 Div 3 Cup Q – Final

  • Fairview Rgs B v Caherconlish , 11am , Fairgreen , K McCarthy ,4-1

May 4th Wednesday

U 16 Premier Cup Q – Finals

Caherdavin Celtic v Regional Utd, 7pm, Greenhills, M Bourke, 1-2
Fairview Rgs v Aisling/Annacotty A, 7pm, Fairgreen, B Higgins, 2-4

U 16 Div 1 Cup Q – Finals

  • Summerville Rvs v Caherconlish, 7pm, Portland Pk, A Galvin,, 6-6 Caherconlish on Pennos
  • Newport v Granville Rgs, 7pm, Newport, F O Donovan, 6-2
  • Shelbourne v Aisling/Annacotty B, 7pm, L.P.Y.M.A., M Kiely, 1-2

April 18th Easter Monday

U 12 premier League/cup Final

  • Pike Rvs v Aisling/Annacotty , 7pm, Pike Grounds, F O Donovan , 2-1

U 12 Premier Shield Final

  • Shelbourne v Aisling / Annaco B, 6.30pm , LPYMA , E Darcy ,2-1

U 12 Div 1 Shield Final

  • Pike Rvs v Limerick , 6.30pm , Pike Grounds , J Galvin ,3-2

U 12 Div 2 League/Cup final

  • Aisling/Annacotty C v Moyross Utd , 6.30pm , Annacotty , P O Brien ,0-1

U 12 Div 2 Shield Final

  • Geraldines v Summerville Rvs , 6.30pm , Garryowen , T Meagher ,2-4

U 12 Div 3 Shield Final

  • Regional Utd C v Fairview Rgs B , 6.30pm , Dooradoyle , K McCarthy ,2-4

April 13th Wednesday

U 13 Div 2 League/cup Final

  • Regional Utd B v Aisling/Annacotty C , 6.30pm , Dooradoyle , R Conway ,7-0

April 11th Monday

U 12 Premier League Cup Q -Final

  • Pike Rvs v Shelbourne , 6.30pm , Pike Grounds , K McCormack ,10-2

U 12 Premier League Cup Semi final

  • Aisling/Annacotty v Mungret/Reg , 6.30pm , Annacotty , K McCarthy ,2-1

U 12 Premier League Shield Semi – final

  • Regional Utd v Aisling/Annacotty B , 6.30pm , Dooradoyle , F O Donovan ,0-1

U 14 Div 1 League Cup semi – final

  • Newport v Regional utd B , 6.30pm , Newport , M Kiely ,3-2

April 9th Saturday

U 15 Div 1 League/Cup Final

  • Granville Rgs v Pike Rvs B , 11am , Glenbrook , R Conway ,2-1

U 13 Div 1 League/Cup Final

  • Pike Rvs B v Geraldines , 1pm , Pike Grounds , J Mac ,2-1

U 13 Div 2 League/Cup Final

  • Regional Utd B v Aisling/Annacotty C , 11am , Dooradoyle , S O Donoghue , OFF

April 4th Monday

U 14 Div 1 League/cup Q final

  • Pike Rvs B v Newport Town A , 6.15pm , Pike grounds , D Power ,1-2

U 14 Div 2 League/Cup Q Final

  • Summerville Rvs v Bridge celtic , 6.15pm , Portland Pk , J Reilly ,0-6

March 28th Monday

U 14 Div 2 League/Cup

  • Caherconlish v Geraldines , 6.15pm , Caherconlish , B Higgins ,|OFF

March 26th Saturday

U 15 Div 1 league/cup semi – Final

  • Pike Rvs B v Regional Utd B , 12.30pm , Pike grounds , M Monahan ,

U 13 Div 1 League/cup Semi-Final

  • Fairview Rgs A v Geraldines , 11am , Fairgreen , K McCormack ,

March 19th Saturday

U 14 Div 1 league cup Q – final

  • Caherdavin Celtic v Lisnagry , 1pm , Nessons School , F O Donovan ,4-2

U 14 Div 2 League cup Q – finals

  • Bridge Celtic v Moyross Utd , 11am , Bridgetown , G Clancy ,3-1
  • Summerville Rvs v Newport town B , 11am , Portland Pk , P O Brien ,4-3

U 12 Div 1 League/cup Semi Finals

  • Regional Utd B v Lisnagry , 11am , Dooradoyle , B Higgins ,0-1
  • Fairview Rgs v Ballynanty Rvs , 12.30pm , Fairgreen , J Mac ,3-0

U 12 Div 1 Shield Q – Final

  • Bridge Celtic v Limerick , 12.30pm , Bridgetown , T Mannion ,3-7

March 12th Saturday

U 15 Div 1 League/cup

  • Regional Utd B v Lisnagry , 12.30pm , Dooradoyle AWP , M Bourke , 12-2
  • Pike Rvs B v Aisling/Annacotty B , 12.30pm , Pike Grounds , K Gorman , 3-0

U 13 Div 1 League/cup q-finals

  • Shelbourne v Pike Rvs , 12.30pm , L.P.Y.M.A. , J Galvin , 0-7
  • Corbally Utd A v Fairview Rgs A , 11am , Athlunkard , P O’Brien , 0-2

U 13 Div 2 League/cup q-final

  • Regional Utd B v Lisnagry B , 11am , Dooradoyle , M Bourke , 6-0

U 13 Div 2 league/cup semi-final

  • Aisling/Annacotty C v Mungret/Reg B , 12.30pm , Annacotty , M Monahan , 1-0

March 5th Saturday

U 14 Div 1 League/Cup

  • Regional Utd B v Aisling/Annacotty C , 1pm , Dooradoyle AWP , R Broe ,6-1

U 14 Div 2 League/Cup

  • Moyross Utd v Fairview Rgs B , 11am , Moyross , J Mac ,2-0
  • Aisling/Annacotty D v Newport Town B , 12.30pm , Killoinan , R Conway ,1-8
  • Regional Utd C v Lisnagry B , 11am , Dooradoyle , E Darcy ,2-4
  • Corbally Utd B v Bridge Celtic , 11am , Athlunkard , M Monahan ,3-5
  • Summerville Rvs v Mungret/Reg B , 12.30pm , Portland Pk , D Downing ,5-3
  • Caherconlish v Geraldines , 12.30pm , Caherconlish , K McCormack , Did Not Finish

U 12 Div 1 League Cup Q_F

  • Corbally Utd v Ballynanty Rvs , 12.30pm , Athlunkard , P O Brien ,2-2 Balla win on pennos
  • Caherconlish v Fairview Rgs , 2pm , Caherconlish , K McCormack ,0-2

U 12 Div 1 Shield

  • Aisling/Annacotty C v Caherdavin Celtic , 2pm , Annacotty , T Mannion ,1-0
  • Mungret/Reg B v Newport Town , 11am , Mungret , F O Donovan ,1-6

U 12 Div 2 League/cup Semi – Finals

  • Moyross Utd v Star Rvs , 12.30pm , Moyross , J Mac ,2-1
  • Aisling/Annacotty C v Parkville , 3.30pm , Annacotty , T Mannion ,1-1 AA win on pennos

U 12 Div 2 Shield Semi- Finals

  • Summerville Rvs v Carew Park , 2pm , Portland Pk , D Downing ,4-0
  • Geraldines v Shelbourne B , 11am , Garryowen , T Meagher ,3-0

U 12 Div 3 League/Cup Semi – Finals

  • Bridge Celtic B v Aisling/Annacotty C , 11am , Bridgetown , K McCarthy , OFF
  • Mungret/Reg C v Pike Rvs C , 12.30pm , Mungret , F O Donovan ,1-0

U 12 Div 3 Shield Semi – Final

  • Newport Town B v Fairview Rgs B , 2.30pm , Newport , J Galvin ,2-5

February 12th Saturday

U 15 Div 1 League/Cup

  • 2. Granville Rgs v Aisling/Annacotty C , 11am , Glenbrook , George Clancy , 5-1

U 13 Div 1 League/Cup

  • 1. Geraldines v Carew Pk , 12.30pm , Garryowen , M Monahan , OFF
  • 2. Pike Rvs B v Shelbourne , 12.30pm , Pike Grounds , M Kiely , OFF

U 13 Div 2 League/Cup

  • Mungret/Reg B v Granville Rgs , 11am , Mungret , S O Donoghue ,4-0
  • Aisling/Annacotty C v Bridge Celtic , 11am , Annacotty , A Galvin ,5-4

February 5th Saturday

U 12 Premier League Cup Q-F

  • A. Mungret/reg v Aisling/Annacotty B , 11am , Mungret , S O Donoghue , 2-2 Mungret on Pens
  • B. Pike Rvs v Shelbourne , 3pm , Pike Grounds , J Mac , OFF
  • C. Aisling/Annacotty A v Regional Utd , 11am , Dell Pitch , J Clancy , 2-1

U 12 Div 1 League Cup 1st Round

  • 1. Corbally Utd v Newport A , 12.30pm , Athlunkard , E Darcy , 4-3
  • 2. Mungret/Reg B v Caherconlish , 12.30pm , Mungret , S O Donoghue , 0-7
  • 3. Limerick v Fairview Rgs , 11am , Hogan Pk , T Meagher , 0-5
  • 4. Ballynanty Rvs v Aisling/Annacotty C , 11am , Shelbourne Pk , T Mannion , 2-1
  • 5. Regional Utd B v Bridge Celtic , 11am , Dooradoyle , K McCarthy ,1-1 Regional on Pens
  • 6. Lisnagry v Pike Rvs B , 12.30pm , Scanlon Pk , M Kiely , 2-2 Lisnagry on Pens
  • 7. Caherdavin Celtic – BYE

U 12 Div 2 League Cup Q_F

  • A. Summerville Rvs v Moyross Utd , 12.30pm , Portland Pk , J Galvin , 3-6
  • B. Aisling/Annacotty C v Geraldines , 12.30pm , Dell Pitch , Clancy , 1-1 Aishling on Pens
  • C. Parkville v Shelbourne B , 1pm , Roxboro Pitch , T Meagher , 5-0
  • D. Carew Park v Star Rvs , 11am , Carew Pk , J Mac , 0-6

U 12 Div 3 League Cup Q_F

  • A. Mungret/Reg C v Fairview Rgs B , 2pm , Mungret , S O Donoghue , 6-1
  • B. Newport Town B v Bridge Celtic B , 2pm , Newport , K McCormack , 0-5
  • C. Regional Utd C v Aisling/Annacotty C , 12.30pm , Dooradoyle , K McCarthy , 0-8
  • D. Pike Rvs C – BYE